Proiectul catehetic “Hristos împărtăşit copiilor” la parohia Belinţ

La parohia Belinţ, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului, vineri, 26 iunie, începând cu ora 11, va fi o nouă întâlnire cu o parte dintre preoţii din protopopiatul Lugoj desemnaţi cu reorganizarea activităţii catehetice. Întâlnirea are ca scop susţinerea acestora în vederea implementării programului catehetic la nivelul fiecărei parohii. În acest sens se va susţine o cateheză demonstrativă de către preotul paroh Daniel Otescu. La această întrunire catehetică vor participa mai mulţi copii din localitate.

Şi această activitate se înscrie în programul nostru de aplicare a proiectului catehetic “Hristos împărtăşit copiilor” la nivelul parohiilor din protopopiatul Lugoj.