Acţiune caritabilă la Liceul Pedagogic

În cursul zilei de joi, 13 decembrie, la Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” din Timişoara, a avut loc tradiţionalul târg de Crăciun, ajuns la ediţia a  III-a, organizat de elevi cu sprijinul învăţătorilor şi al părinţilor. „Acţiunea face parte, alături de proiectul educaţional filantropic „Pledoarie pentru suflete împlinite”, din seria de activităţi desfăşurate de liceul nostru pentru spirijinul copiilor aflaţi în dificultăţi” a menţionat  Mihaela Bele, învăţătoare la clasa I.

În cadrul liceului, au loc în această perioadă mai multe acţiuni caritabile menite să ajute şi să aducă bucurie copiilor nevoiaşi. „În aceste zile au loc două activităţi, o donaţie de carte pentru copiii care citesc în limbă română în afara graniţelor ţării, pe culoar se pot vedea cutiile în care copiii noştri aşează asemenea cărţi ce vor ajunge la românii de peste Prut, iar al doilea eveniment este „Târgul de Crăciun”, aflat la cea de a III-a ediţie în acest an. Suntem mândri că prin fondurile adunate în cadrul acestor manifestări putem aduce bucurie în sufletele celor cu dificultăţi” a precizat Elena Jebelean prof. la Liceul Pedagogic.

 

Comments are closed.