Bucurii pentru bolnavii din Jebel

 Vineri, 20 decembrie la Spitalul de Psihiatrie și Măsuri de Siguranță din Jebel,  județul Timiș s-a desfăşurat o acţiune de binefacere pentru beneficiarii şi bolnavii internaţi în acest spital, prilejuită de marea sărbătoare a Naşterii Domnului nostru Iisus Hristos. Evenimentul a fost organizat de pr. Ioan Vasile Cheregi, slujitor la unitatea medicală din Jebel cu sprijinul acordat de Constantina Slovenschi, medic în cadrul spitalului şi a numeroşilor oameni de bine din comuna Jebel, care au pregătit pentru toţi bolnavii cadouri, constând în alimente şi dulciuri. Delegatul Arhiepiscopiei Timişoarei la eveniment a fost pr. Cristian Pavel, consilier social în cadrul Eparhiei, care a transmis celor prezenţi binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Nicolae, Mitropolitul Banatului şi purtarea de grijă a Preasfinţitului Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, urându-le totodată sărbători fericite şi binecuvântate de Dumnezeu.

Comments are closed.