Buletine parohiale.

A apărut primul număr al buletinului trimestrial „Lovrinul ortodox”, editat de parohia Lovrin, protopopiatul Sânnicolau Mare, prin osârdia P.C. Părinte paroh Paul-Cosmin Iosivuţ. Cuvântul înainte este semnat de P.On. Părinte protopop Gheorghe Sutac. În cuprins mai apar informaţii din activitatea parohială şi pagini de poezie religioasă.
De asemenea a mai apărut un număr al publicaţiei „Buletin parohial” (an II, nr. 16, iunie 2010) editată de parohia „Adormirea Maicii Domnului” din Lugoj, prin osteneala P.On. Părinte protopop Ioan Cerbu şi a C. Diacon Cristian Cerbu. Buletinul explică o parte din simbolul de credinţă, tâlcuieşte texte biblice pe înţelesul tuturor şi relatează informaţii din activitatea curentă a parohiei.