Cateheză demonstrativă la parohia Fabric Vest

La parohia Fabric Vest din Timişoara, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului, se va susţine o cateheză demonstrativă în ziua de sâmbătă, 21 martie, începând cu ora 10. Această activitate va fi coordonată de către P.C. Pr. Constantin Jinga, preot paroh la parohia amintită. La ea va participa un grup de copii, precum şi preoţi din parohiile timişorene. Din partea Centrului eparhial va fi prezent Preotul consilier Sorin Lungoci. Întâlnirea va fi un bun prilej de perfecţionare a preoţilor cateheţi. Acţiunea se înscrie în etapa de îndrumare şi sprijinire a preoţilor desemnaţi cu reorganizarea activităţii catehetice la nivelul parohiilor prin implementarea proiectul catehetic “Hristos împărtăşit copiilor”.

Leave a Reply