Conferinţă A.S.C.O.R.

A.S.C.O.R. Timișoara, împreună cu Mitropolia Banatului, organizează în această săptămână o nouă întâlnire din cadrul cursului de spiritualitate. Invitatul serii de dialog va fi ÎPS Serafim Joantă, Mitropolitul Germaniei, Europei Centrale şi de Nord. Tema conferinței susținută de ÎPS Sa va fi ”Dragostea care nu cade niciodată”. Conferința va avea loc vineri, 3 decembrie a.c., în sala Aula Magna a Universității de Vest, bvd. Vasile Pârvan, nr. 4, cu începere de la orele 18. Ca de fiecare dată, intrarea este liberă.

Conferințele ASCOR se adresează tuturor celor dispuși să sacrifice două ore din timpul lor în favoarea discuțiilor teologice, duhovnicești și le dăruiesc posibilitatea de a face lumină în nelămuririle care îi frământă, prin întrebările adresate invitaților și răspunsurile primite.

Leave a Reply