Finaliştii fazei judeţene la olimpiada de religie din Arhiepiscopia Timişoarei

        Olimpiada de religie, faza judeţeană, desfăşurată în această perioadă în întreaga ţară a întrunit elevi din patru culte creştine, care s-au calificat la faza locală/sector. La nivelul Mitropoliei Banatului, rezultatele finale ale consursului au fost afişate în cursul zile de 12 martie. Faza naţională a Olimpiadei de religie va avea loc la Oradea, în perioada şcolară dedicată activităţilor extraşcolare intitulată „Şcoala altfel”, 2-6 aprilie.

 În Arhiepiscopia Timişoarei, Olimpiada de religie a avut loc la Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” din Timişoara şi a întrunit 100 de elevi de la clasele VII- XII. Finaliştii timişeni sunt: Cosma Bogdan Cătălin, cls. a VII-a, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” din Timişoara; Ciobanu Maria Luiza, cls. a VIII-a, Şcoala cu clasele I-VIII nr 7 „Sfânta Maria”, din Timişoara; Pascariu Mihaela Paula, cls. a IX-a Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” din Timişoara; Pilipeţi Mădălina, cls a X-a, Grup Şcolar „Traian Grozăvescu” din Nădrag; Avădanei Bogdan, cls a XI-a, Colegiul Naţional Bănăţean din Timişoara şi Iuga Paula, cls. a XII-a, Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” din Timişoara.

Comments are closed.