Întrunirea Consiliului Eparhial

Consiliul Eparhial al Arhiepiscopiei Timişoarei s-a întrunit joi, 2 decembrie la Centrul eparhial în şedinţă de lucru sub preşedinţia Înalt Preasfinţitului Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului.

După rostirea rugăciunii “Tatăl nostru” în cadrul întâlnirii au fost prezentate rapoartele secţiilor Consiliului Eparhial, raportul general al secţiilor Consiliului Eparhial privind activitatea pe anul 2010, raportul special al secţiei administrativ-bisericeşti privind unele măsuri organizatorice, raportul secţiei culturale şi de patrimoniu, raportul secţiei economice, raportul special privind proiectul de buget pe anul 2010, precum şi raportul secţiei de asistenţă socială.


Totodată, au fost discutate probleme aflate pe ordinea de zi a lucrărilor Consiliului Eparhial ale secţiilor administrativ bisericească, culturală, economică, asistenţă socială şi patrimoniu.

Leave a Reply