Noul site al Episcopiei Aradului

Anunţăm cu bucurie lansare noului site oficial al Episcopiei Aradului, Ienopolei, Hălmagiului şi Hunedoarei, la adresa www.episcopiaaradului.ro.

Site-ul, cu o ţinută grafică deosebită, reuşeşte să fie o oglindă fidelă şi actualizată a vieţii eparhiei Aradului. Printre informaţiile pe care acest site, în curs de finalizare, le oferă publicului vizitator se numără cele legate de istoricul acestei venerabile eparhii, de activitatea ierarhului şi nu în ultimul rând despre obiectivele edilitar-spirituale ale Episcopiei Aradului: catedrala episcopală şi aşezămintele monahale. Toate informaţiile oferite sunt ilustrate de imagini de bună calitate.

Dorim spor în activitate colegilor administratori ai site-ului Episcopiei Aradului iar vizitatorilor cât mai multe reveniri pe acest site.

Leave a Reply