Premierea elevilor participanţi la Olimpiada de Religie

Cu binecuvântarea Înalt Preasfinţitului Nicolae, Mitropolitul Banatului şi cu purtarea de grijă a Preasfinţitului Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei marţi, 14 mai, în sala de festivităţi a Centrului eparhial din Timişoara a avut loc festivitatea de premiere a elevilor participanţi la Olimpiada de Religie. Din partea Arhiepiscopiei Timişoarei au participat pr. Zaharia Pereş, consilier Cultural şi pr. Sorin Lungoci, Consilier  Sectorul Învăţământ şi activităţi cu tineretul, iar din partea Inspectoratului Şcolar Judeţean, prof Daniela Buzatu, Inspector de Religie. Alături de elevii şi profesorii de la Religie Ortodoxă au participat şi cei de la confesiunile: Catolică şi Alianţa Evaghelică. Cei 49 de elevi premianţi au primit diplome şi daruri din partea Arhiepiscopiei Timişoarei, constând în cărţi Editate la Tipografia eparhială şi  icoane.

Comments are closed.