Premierea olimpicilor la Arhiepiscopia Timişoarei

Arhiepiscopia Ortodoxă Română a Timişoarei în colaborare cu Fundaţia culturală Artmedia din Timişoara organizează a treia ediţie a premierii olimpicilor judeţului Timiş cu prilejul zilei internaţionale a copilului.

Astfel, luni 1 iunie pe scena Operei Naţionale din Timişoara la orele 17 şi 19 se va derula spectacolul Teatrului de Revistş Constantin Tanase din Bucuresti Întoarcerea panterei roz, musical pentru copii de George Mihalache. La acest spectacol vor participa gratuit pe langa olimpici şi 100 de premianţi ai şcolilor timişene.

Marţi 2 iunie la ora 12 în sala festivă a mitropoliei, Înaltpreasfinţitul Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului va premia 50 de olimpici cu rezultate excepţionale obţinute la olimpiadele şi concursurile naţionale şi internaţionale, oferindu-le bani, cărţi şi dulciuri.

Această acţiune face parte din seria manifestărilor culturale pe care eparhia noastră le desfăşoara anual cu scopul de a promova şi susţine pe cei mai buni copii la învăţătură.

Leave a Reply