Premierea participanţilor la Olimpiada de Religie

în reşedinţa eparhială a Arhiepiscopiei Timişoarei Înaltpreasfinţia Sa Nicolae Corneanu, Mitropolitul Banatului, şi Preasfinţia Sa Paisie Lugojanul, Episcopul vicar eparhial, au premiat astăzi, 8 iunie 2010, 50 de copii care au obţinut rezultate deosebite la Olimpiada de Religie, faza judeţeană şi naţională, acordând totodată diplome de participare pentru 100 de elevi care s-au înscris la această disciplina.

Astfel, câteva sute de cărţi şi iconiţe au fost primite cu multă emoţie şi entuziasm de cei prezenţi, care au primit binecuvântarea Înaltpreasfinţitului, odată cu îndemnul de a fi cât mai buni la toate disciplinele, dar, întotdeauna premianţi la Religie.

Copiii şi profesorii lor au mulţumit pentru darurile primite şi s-au angajat că se vor strădui să obţină rezultate mult mai bune în anii viitori. Din partea Inspectoratului şcolar judeţean Timiş au fost prezenţi D-na Prof. Mariana Eftimie, inspector şcolar general şi Pr. Prof. Dorinel Savescu, inspector de Religie.

Leave a Reply