Şedinţa Adunării Eparhiale pe anul 2008

Sâmbătă 13 decembrie de la orele 8:30 a avut loc la sediul Centrului eparhial din Blv. C.D. Loga nr. 7, şedinţa Adunării Eparhiale a Arhiepiscopiei Timişoarei sub preşedinţia Înalt Prea Sfinţitului Mitropolit Nicolae, asistat de Prea Sfinţitul Episcop-vicar Paisie Lugojanu. În cadrul acesteia s-a dat citire Raportului general de activitate pe anul 2008 în cuprinsul Arhiepiscopiei Timişoarei.

După citirea raportului deputaţii eparhiali s-au retras pe comisiile de lucru unde au analizat fiecare aspect al vieţii bisericeşti din eparhie; apoi care s-au reîntrunit în plen şi au avut loc luări de cuvânt şi propuneri pe marginea aspectelor prezentate în raportul general.

La finele şedinţei s-a întocmit obişnuitul proces-verbal cu propuneri pentru dinamizarea vieţii religioase a eparhiei.

Leave a Reply