Slujiri arhiereşti în Mitropolia Banatului

Cu ocazia praznicului “Intrării în Biserică a Maicii Domnului”, Înaltpreasfinţitul Părinte Mitropolit Nicolae al Banatului, va săvârşi Sfânta Liturghie împreună cu Preasfinţitul Părinte Paisie Lugojanul, epicop- vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei la catedrala mitropolitana din Timişoara.

Înaltpreasfinţitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului va sluji duminică, în biserica mănăstirii Hodoş-Bodrog, care îşi prăznuieşte unul din hramurile sale “Intrarea în Biserică a Maicii Domnului”.

La invitaţia Preasfinţitul Părinte Daniil, episcopul Daciei Felix, duminică, 21 noiembrie, Preasfinţitul Părinte Lucian, episcopul Caransebeşului va fi prezent în mijlocul credincioşilor din parohia Malainiţa, a protopopiatului Dacia Ripensis, din cadrul episcopiei Dacia Felix.

Presfinţitul Părinte Gurie, episcopul Devei şi Hunedoarei va sluji Sfânta Liturghie în parohia Geoagiu Băi, protopopiatul Orăştie.

Leave a Reply