Spectacol caritabil la Sala ” Capitol” a Filarmonicii ” Banatul”

 DSC_1233

Publicul timişorean este invitat la Sala “Capitol” a Filarmonicii ” Banatul” în data de 30 mai de la ora 19,00, când va avea loc un spectacol caritabil extraordinar susţinut de orchestra Filarmonicii, care va interpreta Simfonia concertantă pentru vioară, violă şi orchestră în Mi bemol Major de V. A Mozart şi Simfonia a V-a în Re minor de Dimitrie Şostacovici.

Acest eveniment ne este propus de Asociaţia militarilor veterani şi veteranilor cu dizabilităţi „Sfântul Mare Mucenic Dimitrie, Izvorâtorul de Mir”,  care  cu sprijinul Arhiepiscopiei Timişoarei doresc acordarea de sprijin membrilor și persoanelor cu probleme medicale și sociale provenite din rândul militarilor.

Obietivul pe termen lung al asociaţiei este realizarea unui Centru de Refacere, Recuperare şi Reabilitare pentru militarii veterani şi veteranii cu dizabilităţi din teatrele de operaţii.

Comments are closed.