Te-Deum la cumpăna dintre ani

Anul 2009 a fost întâmpinat la parohia Timişoara – Iosefin cu o rugăciune de mulţumire pentru binefacerile din anul care s-a încheiat.

Slujba de Te-Deum a fost săvârşită, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţiei Sale Nicolae al Banatului, începând cu orele 23.30, de către Preasfinţia Sa Paisie Lugojanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Timişoarei, alături de soborul de preoţi slujitori ai acestei parohii.

În cuvântul final P. On. Consilier Bisericesc Ionel Popescu, parohul bisericii, a mulţumit Preasfinţiei Sale pentru bucuria de a sluji împreună la biserica Iosefin dealungul anului 2008 la sfinte liturghii şi sfinte masluri. A îndemnat credincioşii şi să ceară de la Dumnezeu binecuvântare pentru noul an.

Preasfinţia Sa a transmis tuturor binecuvântarea Înaltpreasfinţiei Sale Nicolae şi dragostea şi purtarea de grijă atât a Înaltpreasfinţiei Sale cât şi a Preasfinţiei Sale.

Leave a Reply