Vernisare de expoziţie

Miercuri 9 martie a avut loc la galeria 28 Anastasia din Timişoara, vernisajul expoziţiei maestrului Silviu Oravitzan. Curatorul expoziţiei a fost Domnul Marcel Tolcea, directorul Muzeului de Artă din Timişoara. În deschiderea expoziţiei, Doamna Marie Jeanne Bădescu, directoarea galeriei 28 Anastasia, a mărturisit bucuria de a fi gazda acestui eveniment în chiar ziua Sfinţilor 40 de Mucenici, în prima săptămână din Sfântul şi Marele Post al Paştelui, mulţumind totodată maestrului Silviu Oravitzan pentru expoziţia oferită galeriei şi publicului larg. La rândul său, maestrul Oravitzan a spus că revine după 20 de ani în această locaţie, unde s-a desfăşurat prima sa expoziţie cu tema „Lumina”. La eveniment a fost prezent şi P.On. Părinte vicar administrativ dr. Ionel Popescu de la Centrul eparhial.

Leave a Reply