Viață pentru viață!

Facultatea de Litere, Istorie şi Teologie din cadrul Universităţii de Vest din Timişoara, împreună cu Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Timişoara, Arhiepiscopia Timişoarei, Liga Studenţilor AGROWEST din USAMVB Timişoara şi Asociaţia Studenţilor Creştin Ortodocşi din Timişoara organizează programul de voluntariat pentru donare de sânge „Viaţă pentru viaţă”, după cum se menţionează într-un comunicat de presă emis de Universitatea de vest din Timişoara.

Donarea de sânge are loc la Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Timişoara, în fiecare zi de luni până vineri, la ora 10:00, în perioada 30 mai 10 iunie 2011.

Anul 2011 este Anul mondial al voluntariatului. Facultatea de Litere, Istorie şi Teologie se alătură acestei campanii încercând să mobilizeze cât mai mulţi studenţi care doresc să salveze o viaţă.

Comments are closed.