Răsplată și gratitudine pentru elevii olimpici ai Județului Timiș
Arhiepiscopia Timişoarei, împreună cu Inspectoratul Școlar al Judeţului Timiş și Fundaţia culturală „Artmedia” a organizat Miercuri, 14 iunie, în sala „Capitol” a Filarmonicii Banatul din Timişoara, un eveniment dedicat recunoștinței, intitulat „Maratonul inteligenței”, în care elevii olimpici din…
Promovarea valorilor românești creștin-ortodoxe
La Casa Adam Müler – Guttenbrunn din Timișoara a avut loc Luni, 12 iunie, conferința „Biserica în dialog: Europa și valorile sale”. Tema dezbaterii a fost: „Valorile europene. Între principii și realitate”. În cadrul acesteia au luat cuvântul: Hartmunt Koschyk, membru al Parlamentului German,…






















































