Tag Archives: Mesaj de condoleante
Maestrul Remus Georgescu a plecat să cânte cu îngerii
Vestea plecării la ceruri a maestrului Remus Georgescu ne-a îndurerat profund. Dirijor, compozitor, director și ctitor al Filarmonicii „Banatul” din Timișoara, Doctor Honoris Causa al Universității de Vest și cetățean de onoare al orașului nostru, maestrul Remus Georgescu a desfășurat o…
Citeşte în continuare
Postat in Anunţuri, Arhiepiscopia Timişoarei, Arhiepiscopia Timişoarei, Arhiva ştirilor, Centrul eparhial, Cultural, Mitropolia Banatului, Ştiri
- 3 Aug 2021
- 1,394 vizualizari















































